I den nye storstuen til UiB blir det doktorpromosjon den siste fredagen i august. Tidligere har disse vært arrangert i Håkonshallen. Med vinduer på alle vegger blir lokalet svært lyst. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Med vindauge på begge sider blir det svært lyst i rommet.
I underetasjen, på nivå med hagen, blir det garderober og toalett, og skifer på gulvet. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. i underetasjen, på nivå med hagen, blir det garderober og toalett.
Det meste skal være ferdig før sommerferien, og overlevering fra entreprenør er 3. august. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Det meste skal vere ferdig før sommarferien, og prosjektet skal overleverast innan 3. august.
I andre etasje blir det kafe, og ein lang gasspeis har det og blitt plass til. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. I andre etasje blir det kafe, og ein lang gasspeis har det og blitt plass til.
Også i kafeen er det oljet eik på gulvet. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. I andre etasje blir det kafe, og ein lang gasspeis har det og blitt plass til.
Montering av heiser er noe av arbeidet som gjenstår. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Dette er ein heis.
Det blir også gjennomgang til museet, når det blir ferdig. På gulvet er det oljet, dansk eik. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Golvet er no i ferd med å bli lagt. I to av etasjane er det breie, solide eikebord, som skal oljast.
Det er skala over aulaen. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Det er skala over aulaen.
Den nye porten mot Olaf Ryes vei blir nå montert. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Porten gjennom Muséhagen er i ferd med å bli montert.
Med ny port blir adkomsten langt bedre. Ny aula i Universitetsmuseet er i ferd med å bli ferdig. Porten gjennom Muséhagen er i ferd med å bli montert.

Aulaen er snart ferdig

Powered by Labrador CMS