Sondre Båtstrand og Johanna Vatne hadde tatt bustad i eit tre, som kanskje må vike plassen for eit fortau. Det var kaldt utan lue og vottar, og då det var avklart at politiet ikkje ville fjerne nokon, kom Båtstrand ned for å få seg litt kaffi. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Sondre Båtstrand og Johanna Vatne.
Mangeårig leiar av Sydnes og Nøstet vel, Tormod Carlsen, organiserte protesten. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Tormod Carlsen, Sydnes og Nøstet vel.
SiB-styreformann Tor Sivertsen Prestegard førte ordet på vegne av SiB, som altså måtte finne seg i å vente minst ein dag til for å gjennomføre trefellinga, som dei har fått til av kommunen. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. SiB-styreleiar Tor Sivertsen Prestegard.
Politiet kjem til staden, der kring ti aksjonistar, like mange trefellarar og endå fleire journalistar ventar. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Innsatsleiar John-Terje Skeie i politiet på veg inn i området.
Innsatsleiar John-Terje Skeie i samtale med SiBs kommunikasjonssjef Marita Monsen. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Marita Monsen, kommunikasjonssjef i SiB, her i samtale med John-Terje Skeie i politiet.
Politiet vil truleg ikkje fjerne demonstrantane i dag, men la dei få fram poenget sitt. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Leiar Tormod Carlsen i Sydnes og Nøstet velforening i blå kjeledress, her i samtale med John-Terje Skeie i politiet.
Det var ingen jubel i SiB-leiren då det blei klart at politiet ikkje ville fjerne demonstrantane. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Politiet i samtale med SiB og entreprenør.
Naboar brukte høvet til å ha piknik på tomten, som elles delvis blir brukt som parkeringsplass. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken.
Sveinung Sivertsen leiger bustad i eit av nabohusa, og er av dei som har engasjert seg sterkt i saka. Han er òg stipendiat ved UiB. Foto: Dag Hellesund Demonstrasjon mot Studentsamskipnaden i Bergen (SiB) si bygging av 26 studentbustader og barnehage i Jekteviksbakken. Nabo og aksjonist, Sveinung Sivertsen.

Demonstrasjon mot trefelling i Jekteviksbakken

Powered by Labrador CMS