Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Datatilsynet truet med politianmeldelse om Universitetet i Oslo ikke la ned forskningsprosjekt. Datatilsynet får nå kritikk for å være unødvendig kompromissløse i sin kamp for personvernet. – Det er en veldig stor frykt blant leger som ønsker å forske fordi de er redde for å bli stemplet av Datatilsynet, sier Arne Høiseth, radiolog ved røntgeninstituttet Curato Røntgen, til Universitas.
Datatilsynet truet med politianmeldelse om Universitetet i Oslo ikke la ned forskningsprosjekt. Datatilsynet får nå kritikk for å være unødvendig kompromissløse i sin kamp for personvernet. – Det er en veldig stor frykt blant leger som ønsker å forske fordi de er redde for å bli stemplet av Datatilsynet, sier Arne Høiseth, radiolog ved røntgeninstituttet Curato Røntgen, til Universitas. Flere helseforskere kritiserer Datatilsynet for å være unødvendig kompromissløse når de stopper forskningsprosjekter i sin kamp for personvernet. Enkelte mener også at Datatilsynet bruker altfor harde midler mot forskerne når de finner brudd på personopplysningsloven, og at de ikke tar hensyn til forskningens samfunnsnytte