Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Visepolitimester John Reidar Nilsen (50) i Vest politidistrikt skal ta doktorgraden ved Det juridiske fakultet.
I 2011 fikk John Reidar Nilsen godkjent en prosjektbeskrivelse for en doktorgrad ved Det juridiske fakultet. Nå skal den erfarne polititoppen ta doktorgraden, skriver BT.
Nilsen har hatt en lang karriere i politiet. Han har vært politiadjutant og politiadvokat i Hordaland politidistrikt, samt lensmann i Fjell og Sund, før han i 2005 ble utnevnt som visepolitimester.
– Jeg har som sagt lenge hatt planer om å fullføre doktorgraden, men det har ikke passet seg. Før nå, sier Nilsen til BT.
Vedtok bot på vegne av politidistriktet
I 2015 fjor ble Nilsen konstituert som politimester etter at Geir Gudmundsen trakk seg fra stillingen som følge av Monika-saken.
Som politimester vedtok Nilsen boten på 100 000 kroner som politidistriktet ble ilagt for å ikke ha gjort en god nok etterforskning av hva som skjedde da Monika Sviglinskaja døde.