Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Agnethe Erstad Larsen er administrasjonssjef ved Eiendomsavdelingen. Hun er også Årets beste student i eiendomsfag.
- Å ta en videreutdanning samtidig som jeg har jobbet, har vært kjekt og givende, men travelt til tider. Rundt eksamen har det vært ganske intensivt, sier Agnethe Erstad Larsen til På Høyden.
I løpet av ett år har hun har tatt fire moduler ved Senter for eiendomsfag. Nylig vant hun prisen for sin studieinnsasts.
En klasse for seg
- Mange har oppnådd gode eksamensresultater, men Erstad Larsen peker seg likevel ut. Hennes besvarelser viser at hun både er faglig dyktig, selvstendig i sine resonnementer, dyktig til å kople teori og praktiske situasjoner, og ikke minst har hun et meget godt helhetssyn på en fremtidsrettet eiendomsforvaltning, sier Bjørg Totland, daglig leder av Senter for eiendomsfag i en pressemelding.
Agnete Erstald Larsen er utdannet diplomøkonom ved NHH, og har arbeidet ved ulike stillinger i administrasjonen til Eiendomsavdelingen siden 1995. Hun har også videreutdanning innenfor jus, personal, organisasjon og ledelse.
- Jeg har arbeidet ved Eiendomsavdelingen i mange år, og ville gjerne ha noe formell utdaning innen eiendomsfag, sier Agnethe Erstad Larsen.
Kunnskap på tvers
Som administrasjonssjef i Eiendomsavdelingen håndterer leder hun de som arbeider med HMS, personal, økonomi og fellestjenester, samt utleie av kantiner, velferdshyttene og gjesteboligene.
- Jeg tror det er en styrke for Eiendomsavdelingen at jeg har fått en formell utdanning. Det er godt å ha kunnskap på tvers, sier Agnethe Erstad Larsen.