Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Medlemmene av Universitetsstyret ved Universitetet i Bergen, med unntak av rektor, prorektor og studentrepresentantene, økte sitt eget honorar i styremøtet torsdag. Honoraret var tidligere 80.000 kroner, men ble torsdag økt til 90.000 kroner. I følge saksframlegget er det mange år siden sist satsene ble justert. Honoraret ble justert i forhold til hvordan Universitetet i Oslo honorerer sine medlemmer. De får også 90.000 kroner per år. Studentrepresentantene får en årslønn etter ltr 5 i statens lønnsregulativ for sitt styrearbeid.
Medlemmene av Universitetsstyret ved Universitetet i Bergen, med unntak av rektor, prorektor og studentrepresentantene, økte sitt eget honorar i styremøtet torsdag. Honoraret var tidligere 80.000 kroner, men ble torsdag økt til 90.000 kroner. I følge saksframlegget er det mange år siden sist satsene ble justert. Honoraret ble justert i forhold til hvordan Universitetet i Oslo honorerer sine medlemmer. De får også 90.000 kroner per år. Studentrepresentantene får en årslønn etter ltr 5 i statens lønnsregulativ for sitt styrearbeid. Stipendiater som sitter i styret får også sin stipendiatperiode forlenget med to måneder.