Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
På generalforsamlingen i Gyldendal i går ble det klart at rektor Kirsti Koch Christensen går inn i styret. Hun fikk nær 70 prosent av stemmene.
Trygve Hegnar måtte gå med uforrettet sak, men styrets forslag til ny representant, Kirsti Koch Christensen, ble godt mottatt.
- Jeg synes det var svært hyggelig å bli spurt fordi jeg har stor interesse for forlagsbransjen. Spesielt har jeg et godt forhold til Gyldendal. Det var her jeg hadde min første jobb i leksikonredaksjonen etter jeg var ferdig med cand.mag-graden som 24-åring.
Under generalforsmalingen stilte i følge Aftenposten tidligere Bokklubben-direktør Knut Giæver spørsmål om Christensens kunnskap om forlagsbransjen. Dette er noe rektor nødig vil kommentere, men hun legger smilende til at hun håper hun fortsatt er i stand til å lære.
Hegnar foreslo seg selv som nytt styremedlem i stedet for den største eieren i Gyldendal, Erik Must, men han ble ikke valgt.