Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Rektor Dag Rune Olsen har fått tre nye slips. Snart kan flere ved UiB også bruke dem.
På et lager i Stein Rokkans hus står slips og sjal, om ikke i bøtter og spann, så i massevis. UiBs nye slips- og sjalkolleksjon er kommet i hus, og er snart på vei til et bestillingsskjema nær deg.
– Slipsene og de store sjalene er tenkt at kan være gaver, både til kandidater som er ferdige med mastergrad og når man ønsker å gi en UiB-gave, sier Ingeborg Revheim hos kommunikasjonsavdelingen.
Dronning Sonja fikk et ferskt UiB-sjal allerede i fjor vinter, da Fakultet for kunst, musikk og design ble opprettet. Den nye kolleksjonen er laget av kunstner Kiyoshi Yamamoto. Han har tidligere sagt til På Høyden at han har latt seg inspirere av arkitekturen og fasadene til UiBs bygninger når han laget fargepaletten. Også byens farger har vært inspirasjonskilde, skriver Yamamoto i et lite følgebrev som ligger inne i esken sammen med slipsene og sjalene.
Den nye kolleksjonen teller tre slips, fire store sjal og to små sjal. UiB-ledelsen har allerede fått et komplett sett, og den observante seer kunne legge merke til at rektor Dag Rune Olsen hadde på seg et av slipsene i universitetsstyremøtet forrige uke.
De minste sjalene er tenkt for UiB-ansatte. Men det er ikke noe hver enkelt kan kjøpe. Innkjøp skjer via institutter og fakulteter, og både sjal og slips er primært tenkt som gaver – for eksempel knyttet til jubileum.