Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Påsken er reddet for nybakte foreldre. UiB-ansatt brukte hele pappapermen til å skrive boken Trilleturer i Bergen.
«Forbryterne som ble hengt på Galgebakken, ble gravlagt på stedet etterpå – hvis poden har lyst til å grave i bakken, er det derfor bedre å gå over veien til sandkassen på lekeplassen tvers over Haugeveien.» – Trilleturer i Bergen er primært for småbarnsforeldre som skal ut i permisjon for første gang. Men jeg tror nok at alle som har barn i trillevognsalder vil ha glede av den, sier Olsen, som til daglig er førstekonsulent i Holbergprisen. Artikkelen fortsetter under bildet. – I tillegg til kart og rutebeskrivelser i bergensområdet, har boken også praktiske tips om hvor man finner stelle- og ammerom, barnevennlige kafeer, parker og museer, forteller Olsen. – Trilleturer i Bergen ble til i løpet av mine 37 uker i pappaperm. Jeg fikk med meg kompis og nybakt pappa Jonas Rosenvold. Vi tok med oss hver vår unge og slo to fluer i ett smekk, sier Olsen. Olsen tok hele foreldrepermisjonen mens samboeren studerte. – Vi kommer også til å arrangere gaidede trilleturer under festspillene i mai, sier Bent Sigmund Olsen.
Sitatet kunne vært tatt rett ut fra en påskethriller. Ordene stammer imidlertid fra den nye trilleboken til Bent Sigmund Olsen og Jonas Rosenvold.
Med turforslag fra Rundemannen til industriområdet i Laksevåg og med sitater fra Sangen om den røde rubin til Hvite niggere, tilbyr boken noe for enhver smak.
Tilfeldig møte
På en av sine første trilleturer møtte Olsen tilfeldigvis på forlagsredaktør i Spartacus, Frode Molven. Forlaget hadde nylig gitt ut en trillebok for Oslo og Molven spurte Olsen om han kunne tenke seg å skrive tilsvarende bok fra Bergen. Med cirka ett års trilling foran seg, takket Olsen ja.
Gruppetrilling
Fredag 13. april er det boklansering ved Bergen offentlige bibliotek og gaidet gruppetrilling til Bryggen.