Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Byrådet i Bergen har gått inn for en total rehabilitering av Møhlenpris skole fra sommeren på på grunn av dårlig inneklima og manglende vedlikehold. Arbeidet ventes å ta tre år – og i mellomtiden må elevene ha en skole å gå til. Bergen kommune ser nå på mulighetene for å flytte UiB-studenter ut i brakker for å gi plass til Møhlenpris-elevene på Sydneshaugen skole.
Byrådet i Bergen har gått inn for en total rehabilitering av Møhlenpris skole fra sommeren på på grunn av dårlig inneklima og manglende vedlikehold. Arbeidet ventes å ta tre år – og i mellomtiden må elevene ha en skole å gå til. Bergen kommune ser nå på mulighetene for å flytte UiB-studenter ut i brakker for å gi plass til Møhlenpris-elevene på Sydneshaugen skole. – Vi ser på Sydneshaugen skole som et alternativ. Vi er i positiv dialog med UiB for å finne en løsning i dette området, sier skolebyråd Harald Victor Hove (H) ifølge BA.no. Onsdag skal han på befaring på skolen, som benyttes av Det humanistiske fakultet, sammen med blant andre rektor for Universitetet i Bergen, Sigurd Grønmo. Ifølge skolebyråd Hove er byrådet i god dialog med Universitetet i Bergen, men ingenting er foreløpig avklart. Blant annet er man avhengig av at UiB kan finne alternative lokaler hvis man avser noe til Møhlenpris skole. Et endelig svar fra UiB er ventet å komme innen utgangen av februar, skriver BT.no. Humanistisk stundentutvalg (HSU) stiller seg sterkt negative til forslaget. – Det at UiB i det hele tatt vurderer å kaste studentene ut i brakker er forkastelig. Vi ser ikke hvordan universitetsledelsen kan ta dette forslaget på alvor, sier HSU-leder Tor Sivertsen Prestegard til studvest.no.