Det blir et kort, ekstraordinært universitetsstyremøte i dag. Den siste delen blir trolig lukket. Foto: Dag Hellesund

Følg det ekstraordinære universitetsstyremøtet

Publisert

Det er ekstraordinært universitetsstyremøte i dag. Grunnen er at Kunnskapsdepartementet har flyttet fristen til å levere innspill til eksterne styremedlem fra 1. mars til 1. februar.

Det blir et svært kort møte, og de to siste sakene går trolig for lukkede dører. Møtet starter kl. 1100, og kan sees i videovinduet under. 

To av styremedlemmene, Joakim Palme og Johan Fredrik Odfjell, er med per telefon. 

Saksliste

Styresak              Innhold

1/17      Godkjenning av innkalling og saksliste   

2/17      Oppnevning av skikkethetsansvarlig       

3/17      Oppnevning av nytt styre for Senter for klimadynamikk ved Bjerknessenteret for perioden 1.2.2017-31.12.2019  

4/17      Utnevning av æresdoktor ved Universitetet i Bergen 2017           U.off.  ihht. offl. § 26, 2. ledd

5/17      Forslag til eksterne medlemmer av universitetsstyret for perioden 1.8.2017-31.7.2021               U.off. ihht. offl. § 15, 2. ledd

 

Powered by Labrador CMS