Det kan være behov for å oppdatere siden når man logger inn første gang.
Vi modererer debatten i etterkant og alle innlegg må signeres med fullt navn. Se På Høydens debattregler her. God debatt!
Pål F. Antonsen, Erik A. Hanson (bildet), Sofie Marhaug, Anesa Mulabecirovic og Aina-Cathrine Øvergård stiller alle som kandidater til universitetsstyret. Og fire av dem kommer til å bli valgt.
Fristen for å stille som kandidat gikk ut 15. mars, og valget blir mellom 16. april og 23. april. Midlertidig vitenskapelig ansatte, altså doktorgradskandidater og postdoktorer, har rett på en plass i styret, og i tillegg skal det velges tre vararepresentanter. Dermed vil fire av de fem bli valgt.
Erik A. Hanson sitter som representant for de midlertidige i dag, og Pål Antonsen er vararepresentant.
De to studentrepresentantene i styret blir valgt av studentene, og sitter også for ett år. Resten av styret er valgt for fire år.
På Høyden kommer tilbake med en nærmere presentasjon av kandidatene.